Jdi na obsah Jdi na menu
 


Twilight Saga - informace o dílech

5. 7. 2011
I já patřím mezi lidi kteří si oblíbily twilight, stejný článek jsem napsala na jednom blogu a přijde mi, že šikovně popisuje twilight
 
Twilight obecně
Sága Twilight je série 4 knih od americké spisovatelky Stephenie Meyer.
Díly: 1.Stmívání(Twilight), 2.Nový mesíc(New Moon), 3.Zatmění(Eclipse), 4.Rozbřesk(Breaking dawn).
1.díl Stmívání
1.Stmívání(Twilight) začíná příběh Belly Swanové, krerá se přestěhuje ke svému otci policistovi ve městečku Forks. Forks je deštivé místo takže se tam nastěhovala upíří rodina Cullenovi(Carlise, Esmé, Edward, Rosalie, Emmett, Alice, Jasper), protože nemůžou chodit mezi lidmi na slunce(zbudili by rozruch). Všichni lidé v městečku si myslí že je rodina Cullenových podivná a drží si od nich odstup, ale Bella se nebojí zamiluje se do Edwarda 17 letého upíra a on do ni jenže jí hrozí nebezpečí od jiné upíří smečky která pije lidskou kerev(totiž Cullenovi pijí jen zvířecí krev a říkají se že jsou vegetariáni)do této skupiny patří James, Victoria a Laurent. James chce Bellu dostat a zabít, ale Edward ho dostane a zabije. Jenže tu máme pořád Victorii která je posedlá po pomstě(chce zabít Edwardovi Bellu tak jak on zabil jejího Jamese) a Laurenta, který ji v tom podporuje.
2.díl Nový měsíc
2.Nový měsíc(Newmoon) příběh Belly Swanové pokračuje. Bella už je skoro rozhodnutá, že se chce stát upírkou, ale Edward se bojí o její duši nechce ji jí vzít a tak odjede. Edward si myslí že to je pro Belly dobro, ale Belle to nepomůže cítí se osamoceně a tak se začne stýkat s Jacobem(Jacob je ze starého kmene ve, kterém se šamanskými schopnostmi muži proměňovali v obří vlky, když se někde v blízkosti objevil upír). Bella je zmatená zamiluje se do Jacoba, ale pořád miluje Edwarda a dělá adrenalinové kousky, protože se jí při nich zjevuje. Jednou Bella skočí ze skály vidí ji Alice, Bella se málem utopí ,ale naštěstí ji zachrání Jacob. Jenže Alice to viděla, ale neviděla Jacoba a tak si myslí že je Bella mrtvá jde se přesvědčit a dyžtak utěšit Charliho. U Belly doma zjistí, že je naživu jenže Rosalii poví Edwardovi že je Bella mrtvá a Edward se chce nechat zabít Volturiovými. Alice ho uvidí co chce udělat a ihned s Bellou odcestují do Itálie. Je to velice napínavé naštěstí k Edwardovi doběhne Bella včas, ale Volturiovi si s němi chtějí promluvit naštěstí vyváznou s tím že Bella bude při jejich příští návštěvě přeměněna.
3.díl Zatmění
3.Zatmění(Eclipse) začíná Bellou, která je šťastná že má svého Edwarda u sebe a ujišťuje se jestli to není sen. A aby to nestačilo je zasnoubená s Edwardem, protože jeho hlavní podmínkou než bude přeměněna je svatba. Pořád je tu také Jacob do kterého se Bella v minulém díle zamiluje. Mezi Edwardem a Jacobem se odehrává bitka ne však fyzická nýbrž psichická. Ale jsou tu závažnější problémy Cullenovi zjistí že v sosedním městě Seattle novorození upíři do toho všho ještě nějaký neznámý upír ukradl Belle z pokoje osobní věci. Bella si vzpomene na Victorii a připomene si příběh Jaspera a dojde jí že novorozené vede Victoria aby zabily Belu. Rozpoutá se válka Cullenovi vyhrají jen s pomocí vlkodlaků. Ale po válce přijdou Volturiovi. Vlci musejí zmizet a Jacob se zranil ale stihnou to. Volturiovi se diví že rodina Cullenových všechny porazila ale pak upoutá jejich pozornost Bella, která není stále přeměněná ale když Alice řekne že už mají termín tak Volturiovi odjedou zpět do Itálie.
4.díl Rozbřesk
4.Rozbřesk(Breaking down) je rozdělena do 3 knih. 1.Bella popisuje jak si Bella vezme Edwarda odletí na líbánkyna Esméin ostrov jenže tam otěhnotí její těhotenství se dá poznat už za 14 dní a Bella s Edwardem musejí co nejrychleji odletět domů. 2.Jacob popisuje co se dělo ve smečce když se doslechli že je Bella doma a musí jí jít navštívit. Zjistí že Bella je těhotná a ta příšera co má v břiše jí ubírá síly a pomalu jí ničí a on jí hlídá už mimo smečku protože se pohádal se Samem. Jednou Belle upadne lahvička s krví a on ji chce vzít jenže jak se ohne zlomí si páteř. Pak už šlo všechno z kopce Edward se rozhodl že musí to dítě dostat z ní už prič protože se začalo dusit. Edward nemůže jinak musí blánu rozkousnout svými zuby, dítě už je venku a on zachraňuje Bellu a všude kam může jí dává jed. Bellu zachrání. 3.Bella - začíná Bellinou bolestí probudí se a zjistí že všichni jsou napjatí ona však je celá nesvá ze svého zraku, sluchu a jak vypadá bylo to zajímavé a také pociťovala velikou žízeň. Také samozřejmě chťěla vidět svoji dceru Renesmé a zjistila že se Jacob otiskl do Renesmé. Renesmé velice rychle rostla a oni si o ní dělali starosti. Jednou šli na lov a tam uviděli sestru Taney ale ona uviděla Renesmé a utíkala za Volturiovými aby jim vipověděla že Cullenovi proměnily dítě v upíra. Volturiovi přišly všichni naštěstí se nestrhla válka jen díky tomu že Cullenovi svolaly všechny známé upíry aby se k nim postavily že Renesmé je napůl člověk a napůl upír takže vše dopadlo dobře.
5.díl Půlnoční slunce
Ještě nevyšlo a neví se jestli ho spisovatelka dopíše, jde o první díl z pohledu Edwarda. Je to zajímavé ale na ulož to mají ke stáhnutí elektronické knihy do PC i s Pulnočním sluncem, na straně http://www.ulozto.cz/6190229/twilight-saga-s-tmivani-novy-mesic-zatmeni-rozbresk-pulnocni-slunce-rar
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ja upír

(sara, 19. 4. 2013 20:31)

jsem sem studena jsem rychla jsem silna mam stit jsem upir

ja upír

(sara, 19. 4. 2013 20:29)

jsem sem studena jsem rychla jsem silna mam stit jsem upir

ja upír

(sara, 19. 4. 2013 20:29)

jsem sem studena jsem rychla jsem silna mam stit jsem upir